Uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa!

Od poniedziałku, 15 lutego zostanie uruchomiona nowa linia autobusowa z Borku Fałęckiego (przez ulice Zawiłą, Borkowską i Forteczną) do przystanku Kliny Poranne na ul. Homolacsa. Przebieg trasy zapewni mieszkańcom dostęp do komunikacji miejskiej w południowej części os. Kliny, a na wspólnej trasie z linią 151 i 451 wzmocni istniejącą ofertę.

Staramy się eliminować kolejne obszary miasta bez zapewnionego dostępu do Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Po Bodzowie, ul. Kozienickiej czy ul. Chełmońskiego kolejnym obszarem, gdzie uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa jest południowa część os. Kliny – informuje Łukasz Franek, dyrektor Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie.

Docelowo wspólnie z mieszkańcami tego rejonu pracownicy ZTP będą jeszcze analizować, czy trasa nie powinna przebiegać przez ulicę Zakopiańską i Judyma, po skorygowaniu progów zwalniających. Po przebudowie ul. Czerwone Maki, rozważane jest również jej wydłużenie do pętli autobusowo-tramwajowej Czerwone Maki P+R.

Linia ułatwi dojazd do miejsc nauki, pracy i rekreacji, a także w kierunku centrum, szczególnie tym mieszkańcom, dla których dojście niemal jednego kilometra pod górę do najbliższego przystanku było szczególnie uciążliwe.

Źródło UMK

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności