Takich autobusów jeszcze w Krakowie nie było

Dwa autobusy typu mini dotarły dzisiaj (2 lutego) do Krakowa. Zanim wyjadą na ulice i będą mogły wozić pasażerów muszą jeszcze przejść odbiory techniczne.

Karsany to pojazdy o długości ok. 6 m. W środku jest miejsce dla 21 pasażerów. To najmniejsze i najbardziej zwrotne pojazdy w taborze MPK SA w Krakowie. Największą zaletą tych małych autobusów jest możliwość przejazdu wąskimi uliczkami i przez małe skrzyżowania. Z myślą o wygodzie kierowcy w autobusie zostały zaprojektowane przeznaczone wyłącznie dla niego drzwi. Świetną widoczność prowadzącym zapewnia panoramiczna szyba przednia i duże lusterka.

To dlatego mini autobusy Karsan dobrze się sprawdzą na takich trasach jak np. linia nr 176 (Bodzów – Kostrze OSP), gdzie są zarówno bardzo wąskie drogi, jak i niewielkie pętle, gdzie miejsca do zawracania jest bardzo mało.

Poza zaletami Karsanów związanymi ze zwrotnością, pojazdy są także przyjazne dla pasażerów. Posiadają niską podłogę. Dla osób poruszających się na wózkach jest  również specjalnie wydzielone miejsce wewnątrz pojazdów oraz rozkładana platforma przy drzwiach. Pojazdy zostały także wyposażone w system informacji pasażerskiej, w klimatyzację oraz porty USB umożliwiające ładowanie baterii telefonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych. Zakup dwóch mini autobusów to koszt 812.000,00 zł netto.

Fot. MPK

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności