Ta droga zostanie całkowicie przebudowana

W marcu rozpocznie się przebudowa ul. Kostaneckiego. To pierwszy element rozbudowy dróg dojazdowych do Szpitala UJ w Prokocimiu.

Obecnie uzgadniana jest tymczasowa organizacja ruchu na czas prac związanych z przebudową ul. Kostaneckiego. Przypomnijmy, że chodzi o odcinek od skrzyżowania z ul. Wielicką do mniej więcej skrzyżowania z ul. Jakubowskiego. Powstanie wydzielony pas dla karetek i komunikacji miejskiej, przebudowane będą jezdnie i chodniki, po zachodniej stronie powstanie ścieżka rowerowa. Realizacja zadania potrwa do początku przyszłego roku. Wykonawcą jest firma Colas Polska Sp. z o.o.

Drugi z elementów modernizacji układu drogowego w Prokocimiu to rozbudowa ul. Jakubowskiego. Obecnie trwa analizowanie ofert które wpłynęły w przetargu na to zadanie.

W ramach tego zadania zakłada się rozbudowę ulicy Jakubowskiego wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Kostaneckiego, powstaną ronda, wybudowane będą chodniki po obu stronach, uporządkowane zasady parkowania. Wykonawca przebuduje też skrzyżowanie ul. Jakubowskiego z ul. Wielicka wraz z budową lewoskrętu w kierunku centrum. Powiększona będzie pętla autobusowa nieopodal szpitala UJ, co pozwoli na przyjęcie większej liczby kursów.

Na etapie uzgodnień dokumentacji projektowej jest natomiast trzeci etap rozbudowy dróg w Prokocimiu. Chodzi o dojazd od południowej strony, dzięki budowie zupełnie nowej ulicy, która połączy ulicę Kosocicką z Jakubowskiego. Nowa ulica będzie miała około 600 m długości, na skrzyżowaniach z ulicami Kosocicką i Rydygiera planowane są ronda, powstaną też chodniki. Zgodnie z założeniem, jeszcze w tym roku ma zostać złożony wniosek o ZRID dla tego zadania.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności