Szpital im. S. Żeromskiego zaprasza na bezpłatne konsultacje okulistyczne

Szpital Specjalistyczny im. S. Żeromskiego zaprasza na bezpłatne konsultacje pacjentów, którzy nie byli co najmniej od roku u okulisty i nie chorują na jaskrę. Specjaliści zbadają ciśnienie wewnątrzgałkowe, dno oka, grubość rogówki. Rejestracja na badanie jest możliwa pod numerem tel. 12 622 95 86. 

Problem jaskry w Polsce może dotyczyć nawet miliona osób, przy czym tylko połowa została zdiagnozowana. W 90 proc. przypadków choroba przebiega bez widocznych dolegliwości i zachorować może każdy bez względu na wiek i płeć, a tylko wczesna diagnoza jaskry może pomóc ocalić wzrok. Dlatego tak ważne są regularne badania.

Badania okulistyczne

Każdy powinien przynajmniej raz w roku przejść pełne badanie okulistyczne, a osoby z grupy ryzyka nawet co 6 miesięcy.

Do podstawowych czynników ryzyka zachorowania na jaskrę zalicza się między innymi: wiek powyżej 40. roku życia, choroby kardiologiczne, obecność jaskry w rodzinie, zaburzenia krążenia obwodowego, życie w ciągłym stresie i bóle głowy. Niezależnie od głównych czynników profilaktyczne badanie w kierunku jaskry zalecane jest każdej osobie, która od roku nie była u okulisty. Wykrycie choroby we wczesnych stadiach zaawansowania jest bardzo ważne, ponieważ rozpoczęcie leczenia w odpowiednim czasie pozwala uniknąć całkowitej utraty widzenia.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności