Śmiertelny wypadek na stoku. Policja apeluje o ostrożność

Wczoraj, tj. 23 lutego br. około godz. 9:45 na jednym ze stoków narciarskich w Krynicy-Zdroju podczas zjazdu doszło do zderzenia dwóch narciarzy. Niestety pomimo reanimacji podjętej przez ratowników GOPR jeden z mężczyzn, 53-letni mieszkaniec Sądecczyzny, zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Drugi z narciarzy, 25-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. 

Przez wiele godzin na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z Krynicy-Zdroju i Nowego Sącza, biegły z zakresu bezpieczeństwa na stokach narciarskich oraz prokurator z Prokuratury Rejonowej w Muszynie.  Śledczy przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli monitoringi i przesłuchali świadków.  Dzisiaj materiały dotyczące tego zdarzenia zostały przesłane do Prokuratury Rejonowej w Muszynie, która będzie prowadzić śledztwo w tej sprawie.

Apelujemy o ostrożność i bezpieczeństwo podczas uprawiania sportów zimowych. Zawsze pamiętajmy o regułach określonych w dekalogu narciarskim Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, które określają zasady bezpiecznego korzystania ze stoków.

fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności