Rozpoczną się prace w rejonie skrzyżowania ulic: Puszkarskiej i Walerego Sławka

W poniedziałek, 8 lutego rozpoczną się prace w rejonie skrzyżowania ulic: Puszkarskiej i Walerego Sławka. Deweloper w ramach niedrogowej inwestycji przebuduje tam układ drogowy. Wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni, powstaną nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Prace będą realizowane etapami.

W pierwszym etapie prac, tj. od 8 lutego, zlikwidowana zostanie wyspa i krawężniki na wysokości wjazdu do zajezdni MPK. Nie będzie możliwości parkowania. Ruch pieszych będzie odbywał się pomiędzy wygrodzeniami. Równolegle prowadzona będzie wycinka zieleni i przebudowa instalacji teletechnicznych na ul. Walerego Sławka (w późniejszym etapie – przebudowa sieci wodociągowej). Możliwe utrudnienia w ruchu pieszych.

W dalszej kolejności, tj od ok. 10 lutego, rozpocznie się rozbiórka nawierzchni, budowa sieci kanalizacyjnej i układu drogowego na ul. Puszkarskiej. Prace w tym zakresie będą trwały ok. dwa miesiące. Zamknięty zostanie fragment ul. Puszkarskiej – od skrzyżowania z ul. Walerego Sławka do ul. Gminnej (brak możliwości wjazdu i wyjazdu z ul. Gminnej w Puszkarską).

Przejezdność na linii Puszkarska – Walerego Sławka zostanie utrzymana (w obu kierunkach). Ruch samochodowy prowadzony będzie przyległym odcinkiem ul. Puszkarskiej, wzdłuż którego zlokalizowane są stanowiska postojowe. Częściowy brak możliwości parkowania przed znajdującym się tam budynkiem, brak możliwości parkowania na pasie rozdzielającym jezdnie.

Objazd do ul. Gminnej i Puszkarskiej ulicami Klonowica i Heila. Ruch pieszych będzie prowadzony tymczasowymi ścieżkami. W środę, 10 lutego przeniesiony zostanie też przystanek autobusowy z ul. Puszkarskiej na ul. Walerego Sławka (w kierunku ul. Malborskiej).

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności