Rozbudowa 29 Listopada: Będą utrudnienia w ruchu

W czwartek, 18 lutego, w godzinach od 8.00 do 16.00 wprowadzona będzie tymczasowa organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania al. 29 Listopada z ulicami Nad Strugą i Woronicza. Ma to związek z prowadzonymi na zlecenie ZIM pracami przygotowawczymi pod rozbudowę al. 29 Listopada.

W tym dniu, w godzinach od 8.00 do 16.00 zamknięty dla ruchu będzie jeden pas ruchu ulicy Nad Strugą w kierunku na al. 29 Listopada. Przejście chodnikiem po północnej stronie ul. Nad Strugą będzie dopuszczone warunkowo, za zgodą pracowników realizujących inwestycję.

Utrudnienia pojawią się też w rejonie skrzyżowania al. 29 Listopada i ul. Woronicza. Na odcinku od wiaduktu do ul. Woronicza będzie wprowadzone zawężenie skrajnego prawego pasa w kierunku na Warszawę. Poruszanie się chodnikiem będzie możliwe jedynie za zgodą pracujących tam osób.

Zarówno w rejonie ul. Nad Strugą, jak i ul. Woronicza prowadzone będą wycinki drzew konieczne w związku z realizacją rozbudowy al. 29 Listopada.

Natomiast 23 lutego pojawią się jednodniowe utrudnienia w ruchu na skrzyżowaniu al. 29 Listopada i ul. Powstańców. Tego dnia, w godzinach od 8.00 do 16.00 wykonawca rozbudowy al. 29 Listopada planuje wycinki.

Pojawią się też utrudnienia w ruchu pieszym. Przejście w rejonie objętym pracami możliwe będzie jedynie za zgodą pracowników.

Warto wiedzieć, że równolegle z wycinką roślinności postępują też wyburzenia obiektów kolidujących z inwestycją. W tym tygodniu tego rodzaju roboty prowadzone są w rejonie skrzyżowania al. 29 Listopada i ul. Rybianka. Nie powodują one jednak utrudnień w ruchu.

W kolejnych tygodniach prace porządkowe w ramach rozbudowy al. 29 Listopada będą kontynuowane. Łącznie, w ramach zadania musi zostać usuniętych 371 sztuk drzew. W ich miejsce zostanie nasadzonych tyle samo sztuk roślin. W ramach wyburzeń zniknie 35 obiektów budowlanych, na które składają się m.in. budynki, kioski czy ogrodzenia.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności