Przed nami „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”

„Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, który w tym roku potrwa od 22 do 28 lutego – to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Każdy zainteresowany będzie mógł w tym czasie uzyskać bezpłatną poradę prawną oraz psychologiczną m.in. w sądach, prokuraturach, komendach policji, siedzibach prawniczych samorządów zawodowych czy organizacji pozarządowych w całym kraju.

Gospodarzem inicjatywy „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Podstawowym celem projektu jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Przedsięwzięcie to realizowane jest we współpracy z innymi instytucjami, w tym m.in. sądami, prokuraturami, jednostkami organizacyjnymi Policji, organizacjami pozarządowymi.

W Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie oraz podległych komisariatach takie porady będzie można zasięgnąć u policjantów pełniących dyżury zdarzeniowe i wykroczeniowe codziennie w godz. 08.00- 22.00.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności