Policjanci zatrzymali dilera narkotykowego

Krakowscy kryminalni monitorując środowisko przestępcze uzyskali informację o osobie handlującej narkotykami. Wynikało z niej, że 41-letni mężczyzna, mieszkaniec Krakowa może posiadać znaczne ilości substancji psychotropowych, które rozprowadza na terenie miasta w lokalach z grami hazardowymi.

Kilka dni temu policjanci zatrzymali 41-latka na terenie miasta. Miał przy sobie kilka zawiniątek foliowych, w których łącznie znajdowało się ponad 110 gramów białego proszku, jak się później okazało amfetaminy. Tego samego dnia kryminalni przeszukali również miejsce zamieszkania mężczyzny. Tam ujawnili i zabezpieczyli dwa zawiniątka foliowe z amfetaminą o wadze blisko 95 gramów.

W toku postępowania śledczy ustalili także, iż w okresie od maja 2018 roku do dnia 2 lutego br. mężczyzna sprzedał klientom ponad 2,5 kilograma narkotyków. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych mężczyźnie przedstawiono zarzuty  posiadania oraz wprowadzania w obrót znacznej ilości narkotyków, za co 41-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. 4 lutego sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności