Policjanci przeszukali posesję. Znaleźli plantację konopi indyjskich

15 lutego br. kryminalni  w Krakowie prowadzili akcję „Poszukiwany”. Ustalili wcześniej że poszukiwany przez nich  34-latek z Krakowa, za którym wydany był nakaz doprowadzenia do zakładu karnego celem odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności, może przebywać na posesji jednej z miejscowości w gminie Dobczyce.

W godzinach porannych udali się na wytypowaną posesję i zatrzymali mężczyznę. Podczas przeszukania lokalu w którym się ukrywał kryminalni znaleźli duże ilości konopi indyjskich. Jeden z pokojów mieszkania młody mężczyzna przystosował do samej uprawy.

Policjanci zabezpieczyli  22 krzaki konopi indyjskich o długościach od 50 do 150 centymetrów oraz sprzęt który służył do uprawy plantacji. Stał tam namiot oświetlany specjalistycznymi lampami, w pomieszczaniu była poprowadzona wentylacja z filtrem.


34-latek w trakcie przesłuchania przyznał się, że zabezpieczone rośliny oraz cały sprzęt służący do ich uprawy są jego własnością. Mężczyznę po wykonanych czynnościach zgodnie z nakazem osadzono w zakładzie karnym do odbycia zaległej odsiadki.
Dodatkowo,  za narkotykową plantację  może mu grozić kara pozbawienia wolności do lat 8.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności