Policjanci przeszukali mieszkanie i samochód zaskoczonej 22-latki. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności

19 lutego br. roku policjanci udali się w rejon Wzgórz Krzesławickich, gdzie według posiadanych informacji w jednym z tamtejszych mieszkań zamieszkiwać miała osoba posiadająca nielegalne wyroby tytoniowe. W godzinach porannych funkcjonariusze zapukali do drzwi mieszkania, które otworzyła zaskoczona policyjną wizytą 22-latka.

Kobieta początkowo nie przyznawała się do posiadania nielegalnego towaru, jednak po przeszukaniu jej mieszkania okazało się, że kobieta ukrywała w nim nie tylko nielegalne wyroby tytoniowe, ale także narkotyki, które kryminalni znaleźli m.in. w lodówce oraz zamrażarce. Ponadto przeszukany został także pojazd użytkowany przez mieszkankę Krakowa, gdzie również znaleziono papierosy bez polskich znaków akcyzy.

W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1700 paczek papierosów bez oznaczeń akcyzowych, 8,5 kilograma krajanki tytoniowej, ponad 31 gramów mefedronu, ponad 53 gramy amfetaminy. Po zakończonych czynnościach 22-latka została zatrzymana i przewieziona do policyjnej jednostki.

Kobieta usłyszała zarzuty przestępstwa karno-skarbowego oraz posiadania substancji psychotropowych. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności. Przestępcza działalność 22-latki naraziła Skarb Państwa na straty sięgające ponad 50 tysięcy złotych.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności