Nielegalne kartonowe plansze reklamujące sprzedaż produktów. Interwencja strażników miejskich

Straż miejska podjęła w czwartek interwencję wobec osoby, która prowadziła handel obwoźny na terenie Nowej Huty, a wcześniej reklamowała to za pomocą kartonowych plansz przypiętych do słupów.

Strażnicy pojawili się na os. Teatralnym 35. Tam przed kościołem zastali mężczyznę handlującego towarem z bagażnika auta. Ponieważ odbywało się to na terenie objętym uchwałą o Parku Kulturowym Nowa Huta, funkcjonariusze przypomnieli mu o obowiązujących w tym zakresie regulacjach i ukarano go 2 mandatami karnymi na łączną kwotę 700 zł.

Na tym jednak nie koniec!

Byliśmy przekonani, że na tym temat zamkniemy, ale jednak nie… Podjechaliśmy bowiem kontrolnie na Bulwarową, gdzie miał znajdować się kolejny punkt sprzedaży i ku naszemu zdziwieniu ponownie spotkaliśmy tego samego mężczyznę nielegalnie handlującego chemią gospodarczą. Nałożyliśmy więc na niego kolejny, tym razem 100 zł mandat i wyjaśniliśmy raz jeszcze, że łamie prawo. Na jak długo to pomoże, tego nie wiemy, ale mężczyzna zaniechał tego dnia dalszego handlu, a zaoszczędzony czas poświęcił na… ściąganie ogłoszeń.” – relacjonują strażnicy.

Fot. SM

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności