Mnóstwo ludzi w Zakopanem. Interwencje policji w hotelach i pensjonatach, awantury i bójki uliczne

Sporo pracy mają policjanci z Zakopanego. Interwencje w hotelach i pensjonatach, awantury i bójki uliczne, nietrzeźwi zbierani z ulicy, a także spontaniczna zabawa taneczna na Krupówkach – m.in. takie interwencje policjanci odnotowali w nocy z piątku na sobotę.

Poluzowanie obostrzeń spowodowało prawdziwy napływ turystów pod Tatry. Skutkowało to tym, że noc z piątku na sobotę była bardzo ciężka dla policjantów. Funkcjonariusze mieli mnóstwo interwencji związanych z przyjezdnymi. W liczne interwencje chwilami zaangażowane były wszystkie patrole.

Minionej nocy w Zakopanem było bardzo dużo nietrzeźwych osób, a niektórych trzeba było wprost zbierać z ulicy, żeby nie zamarzli. W ciągu doby wylegitymowano 156 osób i podjęto 60 interwencji. Wiele interwencji dotyczyło awantur w hotelach i pensjonatach. Do charakterystycznego zdarzenia doszło na Krupówkach, gdzie około 22. tłum kilkudziesięciu osób ludzi zaczął spontanicznie śpiewać i tańczyć. Na widok patrolu policji część z bawiących się osób rozeszła się, a na niektórych zostały nałożone mandaty w związku z gromadzeniem się i za brak maseczek. Były bójki uliczne, awantury, kradzieże sklepowe i interwencje na stacjach paliw.

Zatrzymano osobę z narkotykami oraz kierowcę, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Poszukiwano desperata, który chciał targnąć się na własne życie.

Fot. Policja

Tak wyglądała impreza na Krupówkach (video 24TP.pl/YT)

Obraz z kamery na Krupówki:

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności