Miasto przygotowało w tym roku wyjątkową niespodziankę

Z okazji „Krakowskich Zapustów” miasto Kraków przygotowało w tym roku wyjątkową niespodziankę dla dzieci z miejskich placówek opiekuńczo-wychowawczych. Już 15 i 16 lutego placówki otrzymają słodkie pączki przygotowane przez 10 krakowskich restauracji. Akcja organizowana jest przez Wydział ds. Turystyki we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną w ramach wspierania branży gastronomicznej, która ucierpiała z powodu pandemii.

Jak co roku, pod koniec karnawału przypada święto zwane w Krakowie „zapustami”To właśnie wtedy najbardziej cieszymy się smakiem chrustów i tradycyjnych pączków z różanym nadzieniem.

Od kilku lat miasto Kraków celebruje to święto w sposób szczególny – poprzez organizację wydarzenia, jakim są „Krakowskie Zapusty”. W ciągu ostatnich trzech edycji mieliśmy okazję wspólnie z mieszkańcami Krakowa próbować, a nawet samodzielnie przygotowywać wspomniane słodkości pod okiem fachowców, krakowskich gastronomików.

Pączki dla placówek opiekuńczo-wychowawczych

Panująca obecnie pandemia uniemożliwia organizację kolejnego wydarzenia, ale jednocześnie nie chcemy zapominać o tej krakowskiej tradycji, szczególnie że ten czas okazał się bardzo trudny m.in. dla przedstawicieli branży gastronomicznej. W związku z tym Urząd Miasta Krakowa przygotował specjalną akcję, dzięki której wychowankowie 20 krakowskich placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz ich opiekunowie otrzymają paczki wypełnione specjałami cukierniczymi.

Paczki na zlecenie UMK zostaną przygotowane przez 10 wyjątkowych krakowskich restauracji, które zostały wyróżnione przez Przewodnik Michelin, a także uczestników projektu „Krakowskie Menu Stołeczne”, realizowanego pod auspicjami „Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej Kraków 2019”.

Dodatkowo w Tłusty Czwartek, 11 lutego pięć pierwszych osób, które złoży zamówienie na wynos w restauracjach biorących udział w akcji, będzie mogło otrzymać słodki upominek, który również finansowany jest przez miasto.

Organizatorzy akcji „Pączki i chrusty na Krakowskie Zapusty” mają nadzieję, że słodki poczęstunek sprawi przyjemność wychowankom oraz ich opiekunom, a także składającym zamówienie mieszkańcom Krakowa, a jednocześnie stanowić będzie wsparcie dla branży gastronomicznej.

Lista restauracji biorących udział w projekcie:

Źródło UMK

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności