Mają ich! Policjanci zatrzymali sprawców napadów na przechodniów do których doszło w okolicy krakowskich Czyżyn

W ostatnich dniach stycznia br., do Komisariatu Policji VIII w Krakowie, zaczęły zgłaszać się osoby, które twierdziły, że 27 stycznia br. zostały napadnięte przez dwóch młodych mężczyzn w rejonie dworca autobusowego w Czyżynach. Sprawcy mieli używać gazu i grozić swoim ofiarom ostrym narzędziem, a następnie okradać je, zabierając im rzeczy osobiste.

Równocześnie, na jednej z grup na portalu społecznościowym, jej użytkownicy zaczęli ostrzegać się wzajemnie o grasujących w tej okolicy dwóch mężczyznach, dzięki czemu policjantom udało się dotrzeć do kolejnej pokrzywdzonej osoby.

Kryminalni natychmiast przystąpili do działania i dzięki ich wytężonej pracy i wnikliwej analizie zgromadzonego materiału już 1 lutego br. namierzyli i zatrzymali sprawców. W godzinach późnopopołudniowych, w okolicy Prokocimia, w miejscu zamieszkania został zatrzymany 19-latek. Kilka godzin później, w okolicach Grzegórzek kryminalni zatrzymali jego 20-letniego kompana.

Obaj młodzi mężczyźni podczas przesłuchania przyznali się do napadania na przechodniów i okradania ich.

Usłyszeli zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz kradzieży szczególnie zuchwałej za co może im grozić do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec obu, sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej dla Krakowa Nowej Huty zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

Do tej pory funkcjonariusze przyjęli 4 zgłoszenia w tej sprawie, jednak wszystko na to wskazuje, że osób pokrzywdzonych może być więcej.

Dlatego policjanci apelują, aby do Komisariatu Policji VIII w Krakowie zgłaszały się inne osoby, które zostały napadnięte w tym rejonie w ostatnim czasie.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności