Krakowskie ZOO przygotowuje się do II edycji Tygodnia Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów

Krakowski Ogród Zoologiczny przygotowuje się do II edycji Tygodnia Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów, który odbędzie się w dniach 8-14 marca. W tym roku akcja – organizowana wspólnie z 12 ogrodami zoologicznymi w całej Polsce – odbędzie się pod hasłem „Maluchy na wagę złota”. Każdy ogród wybrał  swojego ambasadora, czyli malucha zagrożonego gatunku, urodzonego w danym ZOO. W Krakowie ambasadorem został ulubieniec dzieci i dorosłych – lemur katta.

– Tematem przewodnim tegorocznej ogólnopolskiej kampanii jest hodowla zagrożonych gatunków – mówi Teresa Grega, dyrektor Fundacji Miejski Park i Ogród Zoologiczny w Krakowie. – Nasz ogród ma się czym pochwalić. Z powodzeniem rozmnażamy wiele gatunków zagrożonych wyginięciem. 11 marca w dzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów, podczas tematycznych spacerów, będziemy informować skąd się biorą zwierzęta w zoo, opowiadać o najbardziej zagrożonych gatunkach oraz o misji ogrodów zoologicznych. Już dziś zapraszamy do udziału. Ogłaszamy też tematyczny konkurs plastyczny dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Uczestnicy mają w dowolnej technice uwiecznić na swych pracach krakowskie najcenniejsze maluchy i to tych z najwyższych kategorii zagrożenia: EW – wymarłe w naturze, CR – krytycznie zagrożone i EN – zagrożone wyginięciem.

Należą do nich m.in.:

EW: jeleń milu

CR: tamaryna białoczuba, antylopa addaks

EN: koronnik szary (żuraw koroniasty), hipopotam karłowaty, lemur katta, tygrys amurski, kułan, koń Przewalskiego

Prace plastyczne można przesyłać do ZOO do 9 marca. Ogłoszenie wyników 11 marca na stronie internetowej i fanpagu ZOO. Szczegóły na stronie internetowej ogrodu: www.zoo-krakow.pl w Aktualnościach.

Na autorów najlepszych prac czekają m.in. wejściówki do ZOO. Nadesłane prace będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej w holu żyrafiarni.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności