Krakowscy policjanci zatrzymali złodzieja samochodu

4 lutego br. w godzinach porannych w rejonie Woli Justowskiej doszło do kradzieży samochodu osobowego marki Ford Fiesta o wartości około 15 tysięcy złotych. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji. Kryminalni szybko ustalili, że sprawcą tego przestępczego procederu jest 29-letni mieszkaniec Krakowa, który tego dnia przebywał w mieszkaniu właściciela skradzionego pojazdu i był jego znajomym.

Mężczyzna wykorzystując nieuwagę gospodarza, dokonał kradzieży samochodu po uprzednim przywłaszczeniu kluczyków. Jak się okazało łupem złodzieja padł także telefon komórkowy, portfel z dokumentami oraz karta bankomatowa, za pomocą której tego samego dnia mężczyzna dokonał kilku płatności w różnych sklepach na terenie miasta, powodując straty na ponad 200 złotych.


16 lutego br. kryminalni zatrzymali 29-latka w jego mieszkaniu, na jednym z nowohuckich osiedli. W trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna porzucił skradziony pojazd i rzeczy w rejonie ulicy Prądnickiej z wyjątkiem karty bankomatowej, z której korzystał i telefonu komórkowego, zastawiając go w jednym z krakowskich lombardów.


Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny, a za przestępstwa, które popełnione zostały w warunkach recydywy grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 15.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności