Krakowscy policjanci zatrzymali samochodowego złodzieja

Na przełomie roku 2020/21 na terenie miasta Krakowa doszło do kilku kradzieży samochodów. Pierwsza kradzież miała miejsce 3 grudnia na Ruczaju. Wówczas sprawca po włamaniu się do pojazdu marki VW Golf dokonał jego kradzieży. Kolejna kradzież samochodu miała miejsce w okolicach jednego z krakowskich centrum handlowych, skąd  21 grudnia skradziono Hondę CRX. Natomiast 4 stycznia b.r., łupem złodzieja padł VW Transporter skradziony z Podgórza. Samochody zostały porzucone po pewnym czasie w różnych częściach Krakowa lecz ogołocone były z przedmiotów należących do właścicieli tj. elektroniki użytkowej, narzędzi.

Kryminalni zajmujący się tą sprawą badając różne tropy wytypowali mężczyznę, który mógł mieć związek z tym przestępczym procederem. Do zatrzymania 45-latka doszło 2 lutego br. na terenie Krakowa. Podczas przeszukania jego mieszkania  znaleziono laptop i telefon komórkowy i inne  rzeczy, które ukradł z pojazdów.

Kryminalni przedstawili mężczyźnie zarzuty kradzieży trzech samochodów i mienia  o łącznej wartości około 29000 zł oraz paserstwo. Ponadto stwierdzono, że skradzionymi autami kierował – pomimo braku prawa jazdy. Zatem usłyszał jeszcze zarzut karny dotyczący prowadzenia  pojazdu mechanicznego pomimo cofnięcia uprawnienia do kierowania pojazdami.

Jak się okazało 45-latek był już wcześniej karany za kradzieże z włamaniem, dlatego za działanie w warunkach recydywy grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 15. Tymczasem prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny wraz z poręczeniem majątkowym.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności