Kradł ze sklepu miód, kawę, czekoladki… 35-latek może spędzić ponad 5 lat w więzieniu

W połowie lutego obsługa jednego ze sklepów znajdującego się w rejonie Płaszowa zgłosiła, że w ich placówce handlowej od pewnego czasu dochodzi do cyklicznych kradzieży. Po przyjęciu zgłoszenia kryminalni z Komisariatu V Policji w Krakowie udali się na miejsce, gdzie zabezpieczyli monitoring.

W wyniku jego analizy ustalili, że w okresie od 3 do 10 lutego ten sam mężczyzna dokonał kilku kradzieży znacznej ilości artykułów spożywczych. Spowodował on tym samym straty dla właściciela lokalu na kwotę ponad 2 tysięcy złotych. Łupem mężczyzny padały zazwyczaj produkty tj. miód, kawa, czy czekoladki. Jak się okazało złodziejaszek był znany pracownikom sklepu bo często się w nim pojawiał.

Policjanci szybko ustalili, że sprawcą jest 35-letni mężczyzna, który zamieszkuje nieopodal sklepu. Kryminalni 15 lutego udali się do jego mieszkania, w którym zatrzymali zaskoczonego ich wizytą mężczyznę. 35-latek podczas przesłuchania przyznał się do popełnionego czynu, oświadczając, że nie posiada już skradzionych produktów, gdyż natychmiast sprzedawał je po promocyjnych cenach przypadkowo napotkanym osobom na terenie Krakowa.

W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili również, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy dla Krakowa Podgórza celem odbycia kary 17 miesięcy pozbawienia wolności.

 Dlatego po wykonanych czynnościach mężczyzna został osadzony w zakładzie karnym.
Dodatkowo za ostatnie kradzieże grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, która może być wyższa, ponieważ dopuścił się on tych czynów w warunkach recydywy.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności