Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu. Ostrzeżenie obowiązuje od 6.00 rano w niedzielę, 7 lutego do 6.00 rano w poniedziałek, 8 lutego. Należy również uważać na zawieje i zamiecie śnieżne, których wystąpienie prognozuje się w naszym regionie.

IMGW prognozuje wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 20 cm do 30 cm. Stopień zagrożenia: 2.

Zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane są przez wschodni i północno-wschodni wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 60 km/h oraz opady śniegu. Według prognoz, mogą one wystąpić od godz. 6.00 rano w niedzielę, 7 lutego do godz. 6.00 rano w poniedziałek. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80 proc. Stopień zagrożenia: 1.

W związku z pogodą, w gotowości są wszystkie jednostki MPO Kraków i wszystkie służby miejskie biorące udział w Akcji Zima. Dyrektorzy szkół zostali poinformowani o tym, by zadbać o odśnieżanie w poniedziałek rano, aby wszystkie dzieci mogły dotrzeć na lekcje. Kierowców prosimy o ostrożność i jazdę na zimowych lub całorocznych oponach.

Prognozę można śledzić na bieżąco na stronie METEO IMGW-PIB.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności