Działo się w Zakopanem. Były bójki, zaatakowano policjantów, palił się samochód. To nie wszystko…

Kolejną noc małopolscy policjanci zmagali się, aby przywrócić porządek i bezpieczeństwo na Krupówkach w Zakopanem. Odnotowano 137 interwencji głównie wobec nietrzeźwych, wulgarnych i agresywnych osób. Dwaj zatrzymani usłyszą dzisiaj zarzuty za atak na policjantów. Po zakończeniu sobotniego konkursu w skokach narciarskich, który zakończył się bez wydarzeń popołudniu na Krupówkach zgromadziło się kilka tysięcy osób.

Policjanci od początku podawali komunikaty głosowe apelując o zachowanie dystansu społecznego i noszenie maseczek. Patrole na Krupówkach podejmowały interwencje wobec nietrzeźwych i agresywnych osób. W liczne interwencje chwilami zaangażowane były wszystkie patrole. Przywracacie porządku na Krupówkach trwało do wczesnych godzin porannych.

Zatrzymano dwie agresywne osoby, które zaatakowały i znieważyły policjantów. Kolejne cztery osoby w obawie przed ich wychłodzeniem zatrzymano do wytrzeźwienia. Do 8 rano podjęto 137 interwencji. Były bójki uliczne, awantury, kradzieże sklepowe, bójki i awantury w pensjonatach, spłonął również samochód na obrzeżach Zakopanego.

Ratowano młodego człowieka, który zawisł na ogrodzeniu nie mogąc się uwolnić oraz zatrzymano osobę z narkotykami.

Łącznie odnotowano 65 wykroczeń związanych z nieprzestrzeganiem obostrzeń sanitarnych. 45 osób zostało ukaranych mandatem karnym, a w sprawie 20 osób policja skieruje sprawy do sądu w sprawach o wykroczenia.

Fot. Policja / RW/zdj.MJ

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności