Ćwiczenia policjantów z drogówki [zdjęcia]

W dniach od 28 stycznia do 2 lutego  małopolscy  policjanci ruchu drogowego doskonalili technikę jazdy radiowozem na torze szkoleniowym w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy Moto Park Kraków.

Funkcjonariusze uczestniczący w kursie sprawdzali swoje umiejętności w bezpiecznej i dynamicznej jeździe. Policjanci ćwiczyli przewidywanie sytuacji na drodze, szybką reakcję, wychodzenie z poślizgów podsterownych i nadsterownych, wykorzystywanie balansu masy pojazdu w dynamicznych manewrach, wyczucie samochodu podczas sytuacji awaryjnych. Program szkolenia został stworzony w oparciu o najefektywniejsze systemy szkoleniowe służb mundurowych na świecie.  Ćwiczenia prowadzone były przez licencjonowanych instruktorów techniki jazdy oraz jazdy sportowej, mających doświadczenie w pracy z służbami mundurowymi.

Ponadto dla policjantów wchodzących w skład grupy „Speed” zaprojektowano dedykowane szkolenie odpowiadające szczególnym jej zadaniom. Funkcjonariusze ćwiczyli elementy sportowej jazdy w trudnych warunkach, technikę jazdy pojazdami o dużej mocy, pracowali nad doborem optymalnego toru jady w zakręcie.

Zrealizowane w ostatnich dniach przedsięwzięcie pozwoliło na przeszkolenie 120 policjantów ruchu drogowego. Szkolenia odbywają się cyklicznie dzięki czemu możliwy jest ciągły rozwój umiejętności policjantów w sztuce szybkiego i bezpiecznego prowadzenia radiowozu w sytuacjach ekstremalnych.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności