Centrum monitoringu miasta – komunikat Straży Miejskiej

Monitoring miejski funkcjonuje bez zakłóceń – informuje Straż Miejska Miasta Krakowa w związku z pożarem Archiwum UMK przy ul. Na Załęczu, które znajduje się w sąsiedztwie centrum oglądu. Jednostka ma dostęp do podglądu z kamer monitoringu w trzech lokalizacjach w mieście. Są to: posterunek w Rynku Głównym, i siedziby Straży w Nowej Hucie i na Woli Duchackiej. Dzięki temu funkcjonariusze tak jak do tej pory – mogą na bieżąco reagować na sytuację w mieście.

Dodatkowo, strażnicy miejscy posiadają dostęp do serwerów, rozmieszczonych w dwóch bezpiecznych lokalizacjach w Krakowie, na których rejestrowane są nagrania z miejskich kamer.

W czasie pożaru Archiwum UMK urządzenia i serwery znajdujące się w centrum monitoringu nie zostały uszkodzone, a materiały i nagrania z kamer zostały zabezpieczone.

Mimo że ogień nie dotknął bezpośrednio centrum, to woda używana w trakcie działań gaśniczych pojawiła się na podłogach pomieszczeń, w których pracują operatorzy. W związku z tym monitoring zostanie możliwie jak najszybciej przeniesiony w inne miejsce.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności