Caritas rozda dzieciom skarbonki. Pieniądze mają zostać przeznaczone dla potrzebujących

13 tysięcy kartonowych skarbonek Jałmużny Wielkopostnej trafi w tym roku do dzieci i młodzieży z terenu archidiecezji krakowskiej. Mają zachęcać do wspierania osób starszych, potrzebujących pomocy. Tegoroczne hasło akcji to „Czas miłosierdzia”

Skarbonki Jałmużny Wielkopostnej Caritas rozesłała do parafii archidiecezji krakowskiej. Tam zajmą się nimi głównie katecheci, przekazując je dzieciom i tłumacząc sens akcji. „Wielki Post – mój mały dar” – napis na skarbonce przypomina dzieciom o tym, że wielkopostne wyrzeczenie może być równocześnie pomocą potrzebującym.

Jak informuje Archidiecezja Krakowska -Akcja ma przede wszystkim charakter edukacyjny, chociaż przynosi konkretne owoce. Najlepiej, jeśli dzieci wiedzą, że zebrane pieniądze zostaną przekazane na konkretny, zrozumiały dla nich cel, na przykład rehabilitację chorego kolegi ze szkoły, zakup leków lub węgla samotnej, starszej osobie z terenu parafii. Rozumieją jej sens i dzięki temu uczą się dzielenia z potrzebującymi.

Akcja będzie prowadzona przez cały okres Wielkiego Postu. Finał zbiórki odbędzie się 11 kwietnia, w Niedzielę Miłosierdzia.

A tak wygląda skarbonka:

Fot. Diecezja.pl

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności