34-latek zaatakował kuriera

2 lutego br.  dyżurny Komisariatu Policji w Krzeszowicach został powiadomiony o napadzie na kuriera, do którego miało dojść w jednej z miejscowości gminy. Na miejscu policjanci ustalili, że nieznany pokrzywdzonemu mężczyzna zaatakował go, kiedy ten przebywał poza pojazdem służbowym.

 Napastnik poprzez szarpanie, kopanie i uderzanie próbował wyrwać kurierowi saszetkę, w której było ponad 7 tysięcy złotych. Kiedy pokrzywdzony wyswobodził się, sprawca wtargnął do jego pojazdu służbowego i próbował nim odjechać, jednak został przez kuriera wyciągnięty z samochodu. Wówczas napastnik salwował się ucieczką.
Policjanci udali się w kierunku ucieczki sprawcy napadu.

Okazało się, że mężczyzna około 200 metrów dalej wdarł się do kolejnego pojazdu, do którego  dostał się poprzez wybicie szyby i próbował  nim odjechać. Został jednak ujęty przez właściciela samochodu, który przekazał go przybyłym policjantom. Sprawcą  okazał się 33-latek z powiatu olkuskiego. Od mężczyzny było czuć silną woń alkoholu, wypowiadał się nielogicznie i nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania.

 Trafił na noc do pomieszczeń dla zatrzymanych w komendzie. Kolejnego dnia w prokuraturze usłyszał trzy zarzuty: usiłowania dokonania rozboju oraz usiłowania zaboru w celu krótkotrwałego użycia dwóch pojazdów, w tym uszkodzenia jednego z nich.

Wobec podejrzanego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 12 lat więzienia.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności