1 marca rozpocznie się rekrutacja do samorządowych przedszkoli

1 marca rozpocznie się rekrutacja do samorządowych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2021/2022. Rodzice, którzy chcą, aby ich pociechy kontynuowały edukację w tej samej placówce, stosowną deklarację musieli złożyć do 26 lutego.

W Krakowie rodzice będą mogli składać wnioski o przyjęcie swoich dzieci do samorządowych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w samorządowych szkołach podstawowych (w tym tzw. zerówek) od 1 do 31 marca.

Przypominamy, że w marcowej rekrutacji biorą udział wyłącznie dzieci zapisywane do przedszkola po raz pierwszy. Nie uczestniczą w niej dzieci kontynuujące wychowanie przedszkolne w tym samym miejscu – ich rodzice składają jedynie deklarację kontynuacji, którą należy złożyć w przedszkolu od 18 do 26 lutego.

Tak, jak w poprzednim roku, zapisy odbywają się za pomocą elektronicznego serwisu rekrutacyjnego Formico.

Terminarz rekrutacji na rok szkolny 2021/2022:

  • 1–31 marca – składanie przez rodziców wniosków o przyjęcie do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym (do 1 kwietnia komisje rekrutacyjne weryfikują wnioski)
  • 23 kwietnia – podanie do publicznej wiadomości przez komisje rekrutacyjne list kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych
  • 26 kwietnia–7 maja – potwierdzanie przez rodziców kandydatów woli przyjęcia; brak potwierdzenia w tym terminie jest równoznaczny z rezygnacją z miejsca w danej placówce
  • 10 maja – ogłoszenie przez komisje rekrutacyjne list kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych (od tej daty rodzice mogą składać wnioski do komisji rekrutacyjnej o uzasadnienie odmowy przyjęcia, a następnie odwołania od rozstrzygnięcia komisji do dyrektora przedszkola/szkoły).

Oferta przedszkoli i szkół podstawowych prowadzących oddziały przedszkolne dostępna będzie w serwisie rekrutacyjnym Formico.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności