Złodzieje okradli kościół w Krakowie. Grozi im do 10 lat więzienia [wideo]

4 stycznia około godziny 15:20 dwaj nieznani sprawcy dokonali kradzieży niewielkiej ilości gotówki oraz puszki z datkami z Kościoła Matki Bożej Pocieszenia w Krakowie. W kościele jest monitoring – zatem jeden z księży Pallotynów opublikował tego dnia w mediach społecznościowych zdjęcie przedstawiajcie złodziei przyłapanych przez kamerę. Nagranie skopiowali także policjanci z komisariatu VII by wykorzystać je w prowadzonym postępowaniu.

Rankiem następnego dnia dowódca jednego z plutonów Oddziałów Prewencji Policji w Krakowie rozpoznał osoby na nagraniu jako osoby, które były legitymowane 4 stycznia – jeszcze przed kradzieżą  – przez dowodzony przez niego patrol, w rejonie Starego Miasta. Policjanci dysponowali zatem danymi personalnymi osób podejrzanych. Kwestią czasu było zatem ich zatrzymanie. 


Pod lupę wzięto rejon Starego Miasta, zakładając, że sprawcy znowu mogą się tam pojawić. Policjanci zapoznani z wizerunkiem sprawców kradzieży dokonali penetracji Rynku Głównego oraz przyległych ulic. W wyniku podjętych działań, o godz. 9:20,  w okolicach Małego Rynku patrol dostrzegł dwóch mężczyzn, którzy swoim wyglądem przypominali poszukiwane osoby. Po wylegitymowaniu i rozpytaniu 30-letniego oraz 46-letniego mężczyzny na temat wizyty w kościele księży Pallotynów mundurowi szybko potwierdzili,  że ci dwaj są sprawcami kradzieży.

W toku dalszych czynności mężczyźni wskazali miejsce, gdzie otworzyli oraz porzucili wcześniej skradzioną puszkę z datkami.  Tam faktycznie puszkę odnaleziono i  zabezpieczono. Za kradzież z włamaniem mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności od 1 roku do lat 10.

Fot/film Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności