W Nowej Hucie planowane są dwa duże zadania inwestycyjne w zakresie torowisk

Na obszarze Nowej Huty planowane są dwa duże zadania inwestycyjne w zakresie torowisk. W pierwszej kolejności będą to prace budowlane w ciągu Jana Pawła II i ul. Ptaszyckiego. ZDMK ma komplet dokumentów oraz niezbędne pozwolenia na roboty budowlane. W przeciągu miesiąca planowane jest ogłoszenie przetargu na realizację prac.

Pod koniec ubiegłego roku udało się podpisać umowę z projektantem na opracowanie projektu przebudowy al. Solidarności (odcinek od placu Centralnego do ul. Bulwarowej) – projekt obejmie przebudowę torowiska i układu drogowego. Prace na tym torowisku rozpoczną się po zakończeniu tych na ul. Ptaszyckiego (w 2022 r.).

W przypadku pierwszego zadania mamy przebudowę torowiska oraz minimalną ingerencję jeśli chodzi o układ drogowy, natomiast w drugim planujemy gruntowną modernizację zarówno torowiska jak i drogi – powiedział Marcin Hanczakowski, dyrektor Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Na ul. Ptaszyckiego planowana jest budowa parkingu “P+R Suche Stawy”. Na powierzchni ok. 4 200 m² powstaną 93 miejsca parkingowe (w tym 4 dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych) oraz 12 zadaszonych miejsc dla rowerów. Planowane jest ogłoszenie przetargu, aby pierwsze prace ruszyły jeszcze w tym roku.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności