Rząd dofinansuje transport do punktów szczepień

Wiceszef MSWiA przedstawił jak będzie wyglądało zaangażowanie samorządów lokalnych w transport do punktów szczepień oraz kampanię informacyjną o Narodowym Programie Szczepień. 

– Rząd będzie finansował dowóz osób z niepełnosprawnościami i mających problem z dojazdem do punktów szczepień w wysokości 80% średnich kosztów dowozu. Transport powinien być dostępny dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu znacznym oraz m. in. seniorów, mających problemy z dotarciem do punktów szczepień na terenach wiejskich i w miastach poniżej 100 tys. mieszkańców – przekazał Paweł Szefernaker.  

Wyliczone przez rząd stawki za przewóz jednej osoby niepełnosprawnej wynoszą: 75 zł w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców, w gminach poniżej 100 tys. mieszkańców 65 zł. Stawka za przewóz osoby sprawnej ruchowo to 30 zł (tylko w gminach poniżej 100 tys. mieszkańców).

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji zaznaczył, że część samorządowców uznała, że stawki ryczałtu rządowego wsparcia powinny być wyższe niż 80 proc., ponieważ koszty w niektórych miejscach będą wyższe niż oszacowane przez rząd. – Co do zasady stawki zostały przez większość zaakceptowane – dodał wiceminister Szefernaker.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności