Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o decyzji dotyczącej przedłużenia obowiązywania programu bezzwrotnych dotacji w wysokości do 5000 złotych dla mikro i małych firm. Program będzie obowiązywać także w lutym.

To realna pomoc dla firm – zwłaszcza tych najmniejszych – które nie mogą teraz działać z powodu ograniczeń pandemicznych. Jednocześnie warto przypomnieć, że najskuteczniejszą bronią na kryzys spowodowany przez COVID-19 są szczepionki, które zamówiliśmy, które już rozprowadzamy i te na które czekamy.

Drugą skuteczną metodą walki z koronawirusem – niestety bardziej uciążliwą – są niezbędne obostrzenia. Innej drogi nie ma.Widzimy, co dzieje się w innych krajach Europy. Tam restrykcje są jeszcze bardziej dotkliwe i uciążliwe. Zapewniam jednak Państwa, że rząd robi wszystko, by jak najszybciej uruchomić gospodarkę i znosić obowiązujące zakazy oraz ograniczenia. Na pomoc wydaliśmy już 175 miliardów złotych i pomogliśmy uratować ponad 5 milionów miejsc pracy. Kolejna pomoc dla 48 branż o wartości 2,5 miliarda złotych popłynie do polskich firm. – informuje premier.

Wnioski można składać elektronicznie przez stronę praca.gov.pl

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności