Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Nowej Huty

Do kilkunastu kradzieży w krakowskich drogeriach doszło na przełomie roku. Ponieważ modus operandi sprawców był zawsze taki sam, policjanci byli pewni, że za wszystkimi kradzieżami stoją ci sami złodzieje.

Na podstawie zebranych informacji policjanci ustalili, że za kradzieżami stoi dwóch 23-latków z Nowej Huty. Mężczyźni działając wspólnie i w porozumieniu  od 30 grudnia ubr. do 9 stycznia roku bieżącego okradli kilkanaście drogerii na łączną kwotę blisko 7 tysięcy złotych. Sprawcy wybierali oni markowe produkty o wyższej wartości m.in. elektryczne szczoteczki, czy zestawy do wybielania zębów, a następnie wykorzystując nieuwagę pracowników chowali je w odzieży  i opuszczali sklep.19 stycznia br.  obaj sprawcy zostali zatrzymani.

W trakcie przeszukania mieszkania u jednego z nich znaleziono przedmioty pochodzące z kradzieży. Mundurowym udało się również odzyskać część skradzionego towaru, który złodzieje zastawili w kilku krakowskich lombardach. Za popełnione przestępstwo kradzieży grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze ustalili także, że jeden z 23-latków jest osobą poszukiwaną do odbycia kary 239 dni pozbawienia wolności.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności