Policjanci z Niepołomic zatrzymali zabójcę

14 stycznia 2021 roku do dyżurnego kutnowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o znalezieniu zwłok w jednym z mieszkań na terenie Krośniewic. Pod wskazany adres skierowano policjantów, którzy ujawnili ciało kobiety. Zwłoki leżały na podłodze, na ciele denatki znajdowały się rany kłute i cięte. Czynności procesowe na miejscu prowadzili policjanci z Komisariatu w Krośniewicach wspólnie z mundurowymi z kutnowskiej komendy pod nadzorem Zastępcy Prokuratora Rejonowego w Łęczycy.
Szybka i sprawna analiza zgromadzonego w sprawie materiału pozwoliła na wytypowanie podejrzewanego.  Był to konkubent denatki. Z ustaleń mundurowych wynikało, ze sprawca mógł przebywać na terenie województwa małopolskiego. Dyżurny kutnowskiej komendy natychmiast podjął współpracę ze wszystkimi jednostkami Policji oraz Straży Granicznej celem zatrzymania wytypowanego mężczyzny.

Płynny przepływ informacji i mobilizacja służb doprowadziła do zatrzymania 37-letniego mężczyzny na terenie  Wieliczki przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Niepołomicach. Mężczyznę zatrzymano  15 stycznia  na jednym z parkingów. Jak się okazało kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. W chwili zatrzymania miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Zaangażowanie i pomoc policjantów z KPP w Wieliczce, którzy przeprowadzili z zatrzymanym niezbędne czynności procesowe sprawiła, że jeszcze tego samego dnia mężczyznę przekonwojowano do Kutna.
Podejrzany usłyszał tam zarzut zabójstwa oraz kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

16 stycznia 2021 roku sąd na wniosek Prokuratora Rejonowego w Łęczycy zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt. Przestępstwo zabójstwa jest zagrożone karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności