Od lutego przywrócony zostanie ruch na tym skrzyżowaniu

1 lutego udostępniony zostanie odcinek ul. Witosa (od ul. Beskidzkiej do Herberta), oraz cały przekrój skrzyżowania Herberta z Witosa – informuje spółka Trasa Łagiewnicka SA.

Pod koniec tego roku w pełni będziemy mogli korzystać z całej Trasy Łagiewnickiej – od Kurdwanowa do Ruczaju. Z kolei wiosną 2021 zakończą się w większości prace ziemne i usunięte zostaną związane z tym zanieczyszczenia z okolicznych jezdni i chodników.

Na początku 2022 r. uruchomione zostaną nowe linie tramwajowe i autobusowe, w ramach infrastruktury Trasy Łagiewnickiej. Dzięki nim poprawi się dostępność oraz czas przejazdu komunikacją zbiorową w tej części miasta.

Co ważne, spółka Trasa Łagiewnicka SA rozpoczęła przygotowania do realizacji pozostałych elementów Trzeciej Obwodnicy Krakowa, czyli Trasy Zwierzynieckiej i Pychowickiej. Ich budowa przyczyni się do usprawnienia ruchu samochodowego na południu i zachodzie miasta, ale i poprawi warunki kursowania komunikacji miejskiej oraz pozwoli na odciążenie centrum miasta w tych Alej Trzech Wieszczów z ruchu samochodowego.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności