Nowe wystawy w Nowohuckim Centrum Kultury

Działalność wystawiennicza zawsze była bardzo mocną stroną Nowohuckiego Centrum Kultury. I choć stałe galerie prac Zdzisława Beksińskiego i Jerzego Dudy-Gracza nadal pozostaną zamknięte, to w innych przestrzeniach Centrum, w styczniu, pojawią się nowe ekspozycje, na razie dostępne wirtualnie.

Od połowy stycznia można oglądać wystawę projektu fotograficznego Evy Hajduk „Inna rodzina” pokazującego, jak osoby z ograniczoną sprawnością intelektualną czy ruchową budują swoje własne związki i rodziny, tworząc niezwykłą, wrażliwą na innych wspólnotę – swoisty mikroświat, niebywale odmienny, a przecież tak piękny. „Nie(s)pokój uwięziony” to z kolei wystawa unikatowych, współczesnych lalek i fotografii Moniki Mostowiak. W stylizacjach artystki lalki nie są sympatycznymi zabawkami dla dzieci. Tym razem smutne i niedoskonałe pokazują dojrzałe emocje i uwypuklają ludzkie niedoskonałości, głęboko skrywane lęki czy wstydliwe słabości. Z końcem stycznia zapraszamy na wystawę. „Obiekty rzeźbiarskie w zbiorach Galerii Centrum NCK”, obrazującą bogaty dorobek artystyczny krakowskiego środowiska ostatnich dekad, reprezentowany przez szesnastu wybranych rzeźbiarzy.

Ostatnią propozycją jest wystawa Krakowskiego Klubu Fotograficznego. „Zaczarowany świat baśni i legend” to próba powrotu do fantastycznego świata dziecięcych przeżyć, oderwania się od smutnej, niepewnej rzeczywistości, oraz możliwość przeniesienia się w świat wyobraźni i fantazji, gdzie dobro


EVA HAJDUK „Inna rodzina” wystawa projektu fotograficznego

18 stycznia – 25 lutego, Szara Galeria CENTRUM

wernisaż online –  29 stycznia (piątek), g. 17.00

wstęp wolny
 

MONIKA MOSTOWIK „Nie(s)pokój uwięziony” – wystawa lalek i ich fotografii

26 stycznia -25 lutego, Biała Galeria CENTRUM 

wernisaż online – 29 stycznia (piątek), g. 18.00

wstęp wolny
 

OBIEKTY RZEŹBIARSKIE w zbiorach GALERII CENTRUM NCK

27 stycznia – 29 lutego, Czarna Galeria CENTRUM

wstęp wolny
 

ZACZAROWANY ŚWIAT BAŚNI I LEGEND – wystawa Krakowskiego Klubu Fotograficznego

28 stycznia – 14 marca,  FOTO-GALERIA

wstęp wolny
 

GALERIA ZDZISŁAWA BEKSIŃSKIEGO – stała wystawa malarstwa

zamknięta do odwołania
 

JERZY DUDA-GRACZ – GALERIA AUTORSKA – stała wystawa malarstwa i grafiki

zamknięta do odwołania

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności