Nowe radiowozy dla krakowskiej policji [zdjęcia]

19 stycznia br. na Placu Wszystkich Świętych w Krakowie odbyło się uroczyste przekazanie pojazdów służbowych dla Policji. Prof. Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa przekazał Komendantowi Miejskiemu Policji w Krakowie mł. insp. Zbigniewowi Nowakowi 21 radiowozów o napędzie hybrydowym.  Zakup samochodów był współfinansowany przez Urząd Miasta Krakowa. Nowoczesne pojazdy służbowe pomogą funkcjonariuszom prewencji w patrolowaniu ulic miasta, a także będą wykorzystywane przez policjantów drogówki.

Wartość samochodów to kwota ponad 2 milionów złotych. Połowę całkowitej kwoty zakupu pokrył Urząd Miasta Krakowa, a druga połowa została przekazana przez Komendę Główną Policji.

Samochody są nowoczesne i ekologiczne. Każdą z toyot napędza silnik hybrydowy o pojemności  1,8 litra i mocy 98 koni mechanicznych. Pojazdy charakteryzują się też niską emisją  dwutlenku węgla. Przy niewielkich prędkościach, auta napędza silnik elektryczny – cichy i przyjazny dla środowiska. To niezwykle ważne w Krakowie, który zmaga się z problemem zanieczyszczenia powietrza.

W tym roku z uwagi na sytuację epidemiczną, kluczyki nie zostały wręczone bezpośrednio policjantom, tylko przekazane na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie.

To nie ostatni w tym roku sprzęt dla krakowskiej Policji zakupiony na zasadzie współfinansowania. W najbliższym czasie rady i zarządy dzielnic przekażą 6 samochodów służbowych o wartości ponad 450 000 zł.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności