Napastnicy bili mężczyznę, przyduszali oraz grozili użyciem maczety. To nie wszystko!

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w miejscowości Kokotów. Dwóch mężczyzn stojących przed jednym ze sklepów spożywczych w tej miejscowości zaczepiło 18-latka, który wyszedł właśnie ze sklepu z dwoma piwami. Mężczyźni zażądali od niego oddania im trunku, a kiedy odmówił, wówczas został przez nich zaatakowany.

Napastnicy bili mężczyznę po całym ciele, przyduszali oraz grozili użyciem maczety. Nie poprzestali na pobiciu napadniętego ale uszkodzili także jego samochód, po czym uciekli.

W wyniku działań podjętych przez wielickich kryminalnych napastnicy zostali zatrzymani tego samego dnia, na terenie powiatu wielickiego. Napastnikami byli 20-letni mieszkaniec gminy Wieliczka i 31-latek z gminy Niepołomice.

Mężczyznom postawiono zarzut rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, który podlega karze pozbawienia wolności od lat 3 do 12 lat.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury w Wieliczce. Wobec mężczyzn sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności