Napad w Wieliczce. 29-latek wyciągnął nóż i zażądał pieniędzy od pracownika

W czwartek, 14 stycznia br. o godz. 11. do lokalu usługowego w Wieliczce wszedł mężczyzna, który zaczął krzyczeć, rzucać krzesłami, a następnie wyciągnął nóż i zażądał od pracownicy punktu wydania pieniędzy. Kobiecie udało się wybiec z lokalu, natomiast mężczyzna w tym czasie miał splądrować punkt usługowy, zabrać pieniądze w kwocie około 1700 zł i uciec.
Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano wielickich kryminalnych, którzy zabezpieczyli nóż, którym miał posłużyć się sprawca oraz wszelkie ślady. Kryminalni, bardzo szybko wpadli na trop podejrzanego  o dokonanie tego rozboju, ustalili jego tożsamość i miejsce, w którym przebywał. 15 stycznia  zatrzymali mężczyznę w jednym z mieszkań na terenie Wieliczki. 

29-latkowi postawiono zarzut dokonania rozboju przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu (art. 280 par 2 kk). Grozi mu do do 12 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany mężczyzna był poszukiwany również do innych spraw  kryminalnych w związku z czym został umieszczony w areszcie śledczym

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności