Najbardziej niebezpieczna ulica Krakowa. Działania policji!

Według danych krakowskiej policji, w roku 2020 ulica Wielicka była najbardziej niebezpieczną ulicą Krakowa, miało tam miejsce 250 zdarzeń drogowych w tym 14 wypadków.
Z racji podwyższonego ryzyka wypadków i niebezpieczeństw z tym związanych oraz panujących warunków atmosferycznych, policjanci krakowskiej drogówki 22 stycznia br. przeprowadzili działania pod nazwą „Bezpieczna ulica Wielicka”.

Prowadzone kontrole miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno kierowcom jak i pieszym uczestnikom ruchu drogowego.
W tym dniu, policjanci zwracali szczególną uwagę na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, niestosujących się do sygnalizacji świetlnej oraz na pieszych łamiących zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

Podczas tych działań funkcjonariusze podjęli czynności kontrolne wobec 69 kierujących, z których 45 nie zastosowało się do przepisów ruchu drogowego w wyniku czego zostali oni ukarani mandatami.
Głównym przewinieniem pieszych było przechodzenie na czerwonym świetle. Za to wykroczenie policjanci ukarali mandatami 22 osoby.

Podobne działania na ul. Wielickiej policjanci będą prowadzić cyklicznie.
Pamiętajmy! Bezpieczeństwo na drogach zależy w głównej mierze od nas samych.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności