Na osiedlowych górkach pojawili się policjanci. Podsumowanie działań podczas ferii

Przez cały okres ferii policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie odwiedzali dzieci na organizowanych półkoloniach i zachowaniem reżimu sanitarnego, uczyli półkolonistów elementarnych zasad bezpieczeństwa na drogach. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się jak prawidłowo korzystać z przejść dla pieszych, zarówno tych z sygnalizacją świetlną, jak i tych, które jej nie posiadają. Funkcjonariusze przestrzegali przed zabawami w pobliżu jezdni oraz apelowali o zachowanie ostrożności.

Mundurowi wyjaśniali również dlaczego warto nosić odblaski i jak prawidłowo umieszczać te elementy, by po zmroku były widoczne dla kierowców.

W drugim tygodniu ferii, policjanci z drogówki odwiedzili między innymi Przedszkole Samorządowe nr 94 w Krakowie, Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” w Krakowie, Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Krakowiak, Młodzieżowy Dom Kultury im. Andrzeja Bursy, Centrum Młodzieży im. Dr Henryka Jordana oraz Młodzieżowy Dom Kultury im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Bezpieczeństwa w parkach i na osiedlowych górkach strzegli również policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej, którzy rozmawiali z dziećmi i ich opiekunami o bezpiecznym korzystaniu z zimowych atrakcji w mieście. Funkcjonariusze kontrolowali też zbiorniki wodne, które mogłyby służyć jako dzikie lodowiska.

Mimo wielu ograniczeń najmłodsi z uśmiechem na twarzach, wyposażeni w akcesoria do saneczkowania pojawili się na miejskich górkach, by wykorzystać ostatnie dni ferii na zimową zabawę.

Mundurowi ostrzegali, przed zbyt brawurowymi zjazdami, apelowali o rozsądek i zwracanie uwagi na innych uczestników saneczkowych szaleństw, a także wyjaśniali dlaczego pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić na oblodzone zbiorniki wodne.

Do opiekunów mundurowi kierowali natomiast prośby o baczne zwracanie uwagi na swoje pociechy.

Do działań profilaktycznych dołączyli też policjanci z Komisariatu Policji VII w Krakowie zorganizowali wśród dzieci i młodzieży pogadanki dotyczące bezpieczeństwa w czasie zimy. Zajęcia odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej Sióstr Salezjanek przy os. Kościuszkowskim. W trakcie zajęć omówiono z najmłodszymi między innymi zasady bezpiecznych zachowań podczas zimowych zjazdów na sankach, rzucania śnieżkami, a także zabaw w domu. Przestrzegano przed korzystaniem z dzikich lodowisk oraz przypomniano podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności