Krakowski szpital i uczelnia zapraszają na bezpłatne badania cytologiczne. Liczba miejsc ograniczona!

W dniach 20-26 stycznia obchodzimy Europejski Tydzień Walki z Rakiem Szyjki Macicy.
Według najnowszych danych wskazanych w raporcie „Nowotwory złośliwe w Polsce” wynika, że  zachorowalność na raka szyjki macicy dotyczy 2,3 tys. Polek. W przypadku raka szyjki macicy obserwujemy wprawdzie spadek zachorwalności i umieralności w ostatnich latach, ale niestety statystyki w zakresie przeżyć ciągle bardzo słabo wyglądają na tle innych krajów Europejskich.

Dlatego krakowski Szpital na Klinach wraz z Przychodnią Lekarską na ul. Cechowej 12 oraz we współpracy z Krakowską Akademią im. Frycza Modrzewskiego zapraszają w dniach 25 – 29 stycznia br. na bezpłatne badania cytologiczne, organizowane w ramach Tygodnia Walki z Rakiem Szyjki Macicy.

Najważniejsze zapobiegać

Cytologia jest bezbolesna i bezpieczna, a wykonywana systematycznie pozwala wykryć raka szyjki macicy w najwcześniejszym stadium. A szansa na skuteczne leczenie. Cytologię raz w roku powinna wykonywać każda kobieta  od momentu rozpoczęcia aktywności seksualnej lub po ukończeniu 18. roku życia oraz panie z grupy podwyższonego ryzyka.

Nie czekaj i umów się na bezpłatne badanie

Systematyczne wizyty u ginekologa i badania profilaktyczne są kluczowe, by zachować zdrowie, a w przypadku jakichkolwiek problemów uzyskać diagnozę na wczesnym etapie. Nowotwór wcześnie wykryty można wyleczyć, a przy okazji rozpoczynającego się Europejskiego Tygodnia Walki z Rakiem Szyjki Macicy warto umówić się na bezpłatne badanie cytologiczne.W ramach styczniowego projektu zostanie wykonanych 100 bezpłatnych badań w terminie 25 – 29 stycznia br. aż do wyczerpania puli zaproszeń.

Umówić wizytę należy zarezerwować termin telefonicznie 12 267 40 64 lub mailowo: rejestracja@neohospital.pl  

Na badania cytologiczne zapraszamy w  dniach 26 i 28 stycznia w godz. 14.00 – 19.00  w Gabinetach Ambulatoryjnych przy ul. Cechowej 12 i w dniach 25, 27, 29 stycznia w  godz. 14.00 – 20.00 w Szpitalu na Klinach przy ul. Kostrzewskiego 47 w Krakowie.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności