Już w sobotę otwarcie nowej atrakcji w Krakowie!

Już 16 stycznia na terenie Nowej Rezydencji (Budynek Z nowohuckiego kombinatu) pojawi się plenerowa wystawa – Park Krakowskich Legend.

Znać legendę a doświadczyć jej to dwie różne sprawy. Czytanie o Smoku Wawelskim jest czymś innym niż stanięcie obok niego. Wiedza o Panu Twardowskim nie przeniesie nas do szesnastowiecznego Krakowa. Słuchania o Bazyliszku nie da się porównać ze spojrzeniem mu w oczy… Choć tego ostatniego podobno lepiej nie robić.

Jest jednak sposób, by te słynne oraz mniej znane historie nie tylko poznać, ale i przeżyć. Każdym zmysłem zanurzyć się w przepełnionych magią opowieściach. Właśnie to czeka Cię w multimedialnym i interaktywnym Parku Krakowskich Legend, który już 16 stycznia rusza w nowohuckiej Nowej Rezydencji.

Wejdź na dziedziniec majestatycznego budynku i zobacz, jak historyczne mury stają się płótnem dla widowiskowego mappingu. Posłuchaj specjalnie skomponowanej muzyki i wciągającego głosu narratora. Skorzystaj z licznych instalacji multimedialnych i wejdź do magicznego ogrodu, by zrobić sobie zdjęcie z wyjątkowymi figurami świetlnymi.

Park Krakowskich Legend to w pełni bezpieczna wystawa plenerowa przeznaczona dla całych rodzin. Odbywa się ona na 5000 m2 patio i ogrodu Nowej Rezydencji przy ulicy Ujastek 1 w Krakowie. Zwiedzanie odbywa się na świeżym powietrzu, nie ma potrzeby dotykania interaktywnych instalacji, a liczba osób wpuszczanych na teren jest ściśle kontrolowana i zapewnia możliwość zachowywania dystansu społecznego. Na terenie Parku zapewnione są płyny do dezynfekcji i wymagane jest dokładne zakrywanie ust i nosa. Zalecamy również zachowanie 2,5-metrowego dystansu od innych gości i obsługi.

Godziny otwarcia: 16:00-22:00.
Ostatnie wejście i zamknięcie kas: 21:00.
Adres: Nowa Rezydencja, Ujastek 1, Kraków
Wystawa trwa do 16 marca 2021.

CENY:
Od poniedziałku do czwartku:
– normalny – 21 zł
– ulgowy* – 16 zł
– rodzinny – 66 zł (2 osoby dorosłe i 2 dzieci lub 1 osoba dorosła i 3 dzieci)
– dziecięcy – 1 zł (dziecko do 3. roku, tj. do 36. miesiąca życia).Weekendowe – od piątku do niedzieli i w święta:
– normalny – 26 zł
– ulgowy* – 21 zł
– rodzinny – 81 zł (2 osoby dorosłe i 2 dzieci lub 1 osoba dorosła i 3 dzieci)
– dziecięcy – 1 zł (dziecko do 3. roku, tj. do 36. miesiąca życia).*Na podstawie stosownego dokumentu: dzieci powyżej 3. roku życia (powyżej 36. miesiąca życia), uczniowie, studenci (do 26. roku życia), doktoranci (do 35. roku życia), emeryci, renciści, posiadacze karty ISIC i EURO 26, osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie.

BILETY:
Można je zdobyć na dwa sposoby:
– online pod linkiem: https://goingapp.pl/polecamy/park-krakowskich-legend
– w kasie przed wejściem do Parku, codziennie w godzinach 16:00-21:00. Płatność kartą i gotówką.Bilety zakupione online upoważniają do wejścia osobną bramką i ominięcia ewentualnej kolejki do kasy.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności