Dzieci chodziły po zamarzniętym stawie w Parku Zaczarowanej Dorożki. APEL do rodziców

Do naszej redakcji napisała czytelniczka z apelem do rodziców, aby ostrzegali swoje pociechy przed wchodzeniem na zamarznięte akweny.

Kilka dni temu nasza czytelnicza była świadkiem, jak dwójka dzieci biegała na zamarzniętym stawie, który znajduje się w Parku Zaczarowanej Dorożki.

Policja przypomina, że zamarznięte stawy, jeziora i rzeki zawsze niosą za sobą niebezpieczeństwo. Lekkomyślność dorosłych oraz pozostawianie bez opieki dzieci, zbiera co roku śmiertelne żniwo. Mimo ostrzeżeń co roku pod lodem ginie kilka osób.

Kontrolujmy, gdzie bawią się nasze dzieci. Uczulmy je na niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą zabawa na zamarzniętych rzekach i jeziorach. Sprawdźmy, czy w razie potrzeby będą umiały wezwać pomoc. Uczmy przewidywania i unikania sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu.

Pamiętajmy, że każde wejście na zamarznięty zbiornik wodny jest ryzykowne. Lód ulega ciągłym zmianom, również dobowym i nigdy nie ma tej samej grubości na całym zbiorniku. Poruszanie się po lodzie bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu asekuracyjnego może zakończyć się tragicznie.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności