Dla tych osób Kraków zorganizuje dowóz na szczepienie przeciwko Covid-19

W związku z realizacją Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19 Urząd Miasta Krakowa, zgodnie z aktualnymi zaleceniami rządowymi, będzie realizować transport do punktów szczepień. Pomoc na terenie Krakowa, dla uprawnionych pacjentów będzie organizowana od 25 stycznia.

Z tej formy wsparcia mogą skorzystać mieszkańcy Krakowa, którzy posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym, o kodzie R lub N albo odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami, a także wszyscy powyżej 70. roku życia, którzy nie mają możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień.

Osoby te mogą kontaktować się za pomocą specjalnej infolinii, czynnej od poniedziałku do piątku, w godz.: 8.00–15.00, pod nr tel. 12 616 52 66.

Prosimy pamiętać, że Urząd Miasta Krakowa nie wyznacza terminu i miejsca szczepienia, a zapewnia jedynie transport osobom do tego uprawnionym.

Seniorom przypominamy, że od 15 stycznia, na konkretny termin szczepienia, mogą zarejestrować się osoby, które skończyły 80 lat, a od 22 stycznia osoby, które skończyły 70 lat. Szczepienia rozpoczną się 25 stycznia.

Rejestracja odbywa się za pośrednictwem:  

Szczegółowe informacje dostępne są na rządowej stronie pod adresem: www.gov.pl.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności