Będą wyburzać pawilon handlowy. Szykujcie się na utrudnienia w ruchu

W przyszłym tygodniu prowadzone będą wyburzenia nieruchomości kolidujących z rozbudową al. 29 Listopada. W poniedziałek i wtorek (1 i 2 lutego) pojawią się utrudnienia w ruchu pieszym na skrzyżowaniu al. 29 Listopada i ul. Dobrego Pasterza.

Przez dwa dni wykonawca inwestycji – firma Strabag – będzie wyburzał pawilon handlowy znajdujący się na skrzyżowaniu al. 29 Listopada i ul. Dobrego Pasterza. Spowoduje to utrudnienia w ruchu pieszym, m.in. zamknięty będzie chodnik na wysokości budynku, a także przejście dla pieszych przez al. 29 Listopada. Czynne będzie natomiast przejście przez ul. Dobrego Pasterza.

Wszystkich użytkowników ruchu prosimy o ostrożność i dostosowanie się do oznakowania.

W kolejnych tygodniach prowadzone będą wyburzenia pozostałych obiektów budowlanych kolidujących z poszerzoną al. 29 Listopada. Łącznie, w ramach zadania zostanie rozebranych 35 obiektów, w tym budynków, pawilonów handlowych, kiosków i ogrodzeń.

Przypomnijmy – zakres prac związanych z rozbudową al. 29 Listopada obejmie przebudowę istniejące drogi krajowej nr 7 na Warszawę na odcinku ok. 2,6 km od ul. Woronicza do granic miasta wraz z przebudową obiektów inżynierskich – w tym dwóch wiaduktów kolejowych oraz rozbudową, przebudową i budową infrastruktury: odwodnienia, oświetlenia, sygnalizacji świetlnej i kolidującego uzbrojenia. Realizacja inwestycji ma potrwać około 2 lat.

Wykonawcą rozbudowy al. 29 Listopada do granicy miasta jest konsorcjum firm: STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. (Lider), STRABAG Sp. z o.o. (Partner). Kwota kontraktowa brutto wynosi – 94.897.131,26 PLN.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 kwotą ok. 72 mln zł.

Źródło ZIM

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności