29-letni oszust w rękach krakowskiej policji

20 stycznia br. funkcjonariusze udali się na jedno z osiedli w pobliżu Ronda gen.Maczka. Według ich ustaleń, w jednym z tamtejszych bloków miał zamieszkiwać 29-letni mężczyzna, który niespełna pół roku temu zadzwonił do 76-latka zamieszkującego na krakowskiej Krowodrzy i przekonał go, że bierze on udział w tajnej policyjnej akcji a jego oszczędności pomogą w ujęciu groźnych przestępców. Starszy pan przekonany przez oszusta, że po policyjnych działaniach odzyska pieniądze, przekazał pod drzwiami swojego mieszkania fałszywemu policjantowi ponad 8200 Euro, których już jednak nie odzyskał.

Po przybyciu policjantów pod wskazany adres, drzwi otworzył im 29-latek. W związku z podejrzeniem oszustwa mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnej jednostki. W trakcie przeszukania kryminalni natrafili w jego odzieży na biały proszek zawinięty w folię aluminiową. Po przebadaniu okazało się, że jest to amfetamina. Nielegalna substancja została zabezpieczona, a mężczyzna po przeprowadzonych czynnościach trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa oraz posiadania narkotyków. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Ponadto wobec 29-latka zastosowany został tymczasowy areszt na 3 miesiące

Według wstępnych ustaleń kryminalnych wynika, że 29-latek odpowiedzialny jest także za kilka innych oszustw na krakowskich seniorach dokonanych na przełomie sierpnia i września ubr. W każdym z tych przypadków wykorzystywana była  metoda ”na policjanta”, Nie wykluczone, że w najbliższym czasie mężczyzna usłyszy kolejne zarzuty dotyczące dokonywanych oszustw.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności