Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił przetarg na rozbudowę ul. Jakubowskiego

Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił przetarg na rozbudowę ul. Jakubowskiego. To jedna z ulic dojazdowych do szpitala UJ w Prokocimiu. Oferty można składać do 26 stycznia 2021 roku.

Niedawno ZIM wyłonił wykonawcę przebudowy ul. Kostaneckiego, która jest pierwszym elementem rozbudowy dróg dojazdowych do szpitala UJ w Prokocimiu. Prace na tym odcinku powinny rozpocząć się w styczniu – plac budowy został już przekazany wykonawcy, firmie Colas Polska Sp. z o.o., który obecnie przygotowuje tymczasową organizację ruchu na czas robót.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia ZIM ogłosił przetarg dotyczący drugiego z elementów modernizacji dróg w Prokocimiu. Tym razem poszukiwany jest wykonawca rozbudowy ul. Jakubowskiego. Tu zakres prac zakłada rozbudowę ulicy Jakubowskiego wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Kostaneckiego, w ramach inwestycji powstaną ronda, wybudowane będą chodniki po obu stronach, uporządkowana kwestia parkowania, przebudowane skrzyżowanie z ul. Wielicka wraz z budową lewoskrętu w kierunku centrum, przebudowana i powiększona będzie pętla autobusowa, co pozwoli na przyjęcie większej liczby kursów.

Na etapie uzgodnień dokumentacji projektowej jest natomiast trzeci etap rozbudowy dróg w Prokocimiu. Chodzi o dojazd od południowej strony, dzięki budowie zupełnie nowej ulicy, która połączy ulice Kosocicką z Jakubowskiego. Nowa ulica będzie miała około 600 m długości, na skrzyżowaniach z ulicami Kosocicką i Rydygiera planowane są ronda, powstaną też chodniki.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności