Zakończyła się modernizacja wiaduktu kolejowego nad ul. Łokietka

Zakończyła się modernizacja wiaduktu kolejowego nad ul. Łokietka. Wybudowany od podstaw obiekt poprawił bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i kołowym. To kolejny z krakowskich wiaduktów przebudowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Nowy obiekt jest dużo większy od starej konstrukcji, która znajdowała się w tym miejscu od początków XX w. Przestrzeń pod torami ma 11 metrów szerokości i 3 metry wysokości. Dzięki temu powstało miejsce na szerszą niż wcześniej jezdnię i większy chodnik. Inwestycja PLK poprawi przepustowość drogi, oraz bezpieczeństwo ruchu kolejowego i drogowego. Od 30 grudnia, kierowcy nie będą musieli pokonywać wiaduktu wahadłowo, jak to było wcześniej, a piesi przechodzą pod torami po bezpiecznym chodniku, a nie skrajem jezdni. Inwestor nie zapomniał o zabytkowym charakterze tego obiektu. W związku z tym nowe ściany zostały wykończone historyczną okładziną kamienną.

Modernizacja wiaduktu nad ul. Łokietka to część projektu pn. „Prace na linii kolejowej E30 na odcinku Kraków Główny Towarowy – Rudzice wraz z dobudową torów linii aglomeracyjnej”. W ramach tej inwestycji zakończyły się już prace przy dwóch innych wiaduktach – nad ul. Wrocławską i Morawiańskiego. Projekt warty przeszło 1 mld zł jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

Fot. Kraków-rudzice.pl

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności