Wspólny Sylwester w Krakowie odwołany!

W związku z nowymi restrykcjami dotyczącymi walki z pandemią koronawirusa, które zakładają wprowadzenie od 28 grudnia „kwarantanny narodowej”, Miasto Kraków i KBF, organizatorzy Sylwestra w Krakowie, podjęli decyzję o odwołaniu działań zaplanowanych na 31 grudnia 2020 r. i 1 stycznia 2021 r.

Decyzja ta jest związana także z faktem wprowadzenia zakazu przemieszczania się od godziny 19.00 w Sylwestra aż do 6.00 w Nowy Rok.

Przypomnijmy, że 31 grudnia i 1 stycznia w całym mieście miało stanąć 11 instalacji artystycznych. 10 spośród nich zostało wyłonionych w ogłoszonym w listopadzie konkursie. Na Rynku Głównym miała stanąć największa z nich – Brama Otwarta. Przez ten niepowtarzalny i monumentalny portal mieszkańcy miasta i jego goście mieli niemal dosłownie wkroczyć w Nowy Rok.

Formuła miała wspomóc krakowskich artystów i to się udało. Prace nad instalacjami są już na tyle zaawansowane, że mieszkańcy je zobaczą. Artyści przygotowali już szczegółowe projekty, zamówili materiały i przygotowali wizualizacje, dlatego zdecydowaliśmy, że pokażemy je w przyszłym roku, kiedy znów będzie można wspólnie spotykać się w przestrzeni miejskiej. Kiedy to nastąpi, obecnie nie wiemy, jednak do tego projektu na pewno wrócimy w 2021 roku – zapewnia Izabela Błaszczyk, dyrektor KBF.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności