Wieliccy kryminalni zatrzymali 27-latka

Policjanci podejrzewali, że 27-letni mieszkaniec gminy Wieliczka, może posiadać nielegalny tytoń oraz papierosy. Podczas przeszukania jego posesji natrafiono na ponad 70 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz blisko 20 kg krajanki tytoniowej. Ponadto w trakcie czynności, funkcjonariusze znaleźli liczne przedmioty w postaci m.in. kompresora, alufelg wraz z oponami, turbiny, elektronarzędzi, części samochodowych, które najprawdopodobniej pochodzą z  przestępstw. Funkcjonariusze sprawdzili oznaczenia kompresora tłokowego, jak się okazało, został on utracony w wyniku kradzieży z włamaniem, a jego wartość właściciel wycenił na ponad 3 tys. złotych.

Wezwany na miejsce pokrzywdzony potwierdził, że odzyskany przez funkcjonariuszy kompresor jest jego własnością, dodatkowo rozpoznał inne przedmioty, które także zostały mu ukradzione. Przedmioty te zostały mu zwrócone.

Śledczy przedstawili 27- latkowi zarzut posiadania przedmiotów pochodzących z przestępstwa, oraz posiadania papierosów bez polskich znaków akcyzy. Za przestępstwo paserstwa 27 -latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Według wstępnych wyliczeń śledczych, wprowadzenie takiej ilości wyrobów tytoniowych na czarny rynek naraziłoby Skarb Państwa na straty sięgające ponad 100 tys. złotych

W dalszym ciągu wyjaśniane są okoliczności kradzieży z włamaniem z której pochodziły znalezione przedmioty.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności