Uwaga kierowcy. Synoptycy znów ostrzegają przed gołoledzią

Wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź prognozują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Ostrzeżenie obowiązuje do piątku, 11 grudnia, do godz. 9.00.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie będzie duże, a termometry w Krakowie wskażą -3 st. C. Z kolei w piątek możemy liczyć na chwilowe przejaśnienia. Temperatura w najcieplejszym punkcie dnia wyniesie zaledwie 3 st. C.

Dziś od rana w Krakowie pracuje 126 jednostek Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania, w tym 43 solarki. Po profilaktycznym zabezpieczeniu dróg w nocy, pojazdy rozstawione w różnych rejonach miasta czekały na prognozowane poranne opady śniegu. Gdy tylko zaczęło padać, jednostki i solarki ruszyły na krakowskie ulice ponownie.

Przypominamy, że mieszkańcy Krakowa mogą przysyłać zgłoszenia o oblodzeniu i opadach, konieczności odśnieżania ulic i chodników bezpośrednio do dyspozytorni akcji „Zima” mailowo (interwencje24h@mpo.krakow.pl) i telefonicznie (12 646 23 61 lub 691 612 756).

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności